Шумоізоляція автомобіля, її особливості та нюанси

Час на прочитання статті ~ 5 хвилин
Шумоізоляція автомобіля, її особливості та нюанси

 ШУМОІЗОЛЯЦІЯ АВТОМОБІЛЯ, ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ ТА НЮАНСИ

Професійна шумоізоляція на автомобілі - це те, що найбільш впливає на ваш комфорт, особливо при довгих поїздках. В салоні ви менше будете чути звуки коліс, мотора, зустрічних машин, ваша стомлюваність значно знизиться. Про всі принади шумоізоляції прекрасно знають водії-далекобійники та експедитори, які в дорозі проводить по багато годин щодня. Оббивку салону ізолянтом звичайно можна і самостійно, але набагато краще звернеться до професіоналів за допомогою. Адже якісна шумоізоляція є дуже складною системою обшивки, кріплення і різних пристроїв для гасіння шумів, і вібрацій, тому тільки монтаж професіоналами є гарантією відсутності деренчання і довговічності.
 

В яких випадках потрібна додаткова звукоізоляція?

 - Якщо якісна звукоізоляція відсутня спочатку
З заводською ізоляцією випускаються майже всі сучасні автомобілі. Конструктивно в машинах передбачено кілька рішень, які роблять меншим рівень проникнення шуму в автомобільний салон. Але варто відзначити, що далеко не завжди подібна заводська ізоляція справляється з завданнями. В першу чергу це стосується автомобілів бюджетного і середнього класу. Чим нижче ціна автомобіля, тим ця проблема гостріше. Це легкооб'яснімо. Щоб заощадити, виробники приділяють більше уваги різним технічним аспектам, ніж якісною шумоізоляцією на авто. Адже можна заощадити на звукопоглинальних матеріалах до 10% від вартості автомобіля.
 - Якщо великий пробіг у машини
 Зі збільшенням пробігу, в салоні починають з'являтися сторонні звуки в салоні. Адже навіть якісна заводська шумоізоляція згодом зношується і втрачає основні характеристики. У салоні з'являються шурхіт пластика, деренчання, які псують нерви і водієві, і пасажирам. З цієї причини власники багатьох моделей з пробігом в більш ніж 100 000 км часто цікавляться, як зробити шумоізоляцію авто і що для цього потрібно.
 

Що з себе являє заводська звукоізоляція

Автомобілі мають в базовій комплектації автомобілі пару рішень, що допомагають забезпечити перебування в салоні комфортним.
 
1) Шумоізоляція для акустичної системи. Прошарку ізоляту розташовуються біля місць установки аудіо компонентів. Основне призначення обшивки - покращена якість звучання динаміків, що усуне деренчання і інші побічні призвуки. Звук стане виразніше, чіткіше, особливо на низьких частотах завдяки гарній шумоізоляції в машині.
2) Звукоізоляція двигуна. Прошарок поглине шум працюючого мотора, а також вихлопної системи. Матеріал для ізоляції від звуків, мають у своєму розпорядженні на підлозі, біля педального вузла, в тунелі карданного валу, а також на щитку відсіку двигуна з боку салону.
3) Шумоізоляція для руху. Конструктивно призначений для мінімізації звуків від підвіски, дороги і котяться коліс. Ізоляційним матеріалом обшивають арки коліс, стать, багажник автомобіля.
 

Основні переваги установки додаткової шумоізоляції

Шумоізоляція в автомобілі дає наступне:
 
 

- Підвищення комфорту в тривалих поїздках;

- Якість звучання аудіосистеми істотно поліпшується;
- Показники теплоізоляції підвищуються (так як використовується додаткова обшивка), що знижує навантаження на кліматичні системи.
 

Які використовуються матеріали

Перед тим, як вибрати матеріали для шумоізоляції в автомобілі, варто врахувати їх наступні характеристики.
 
- Гігроскопічність. Полотно повинне не вбирати вологу, адже багато матеріалів при намоканні повністю втрачають свої ізоляційні властивості. Ну і зрозуміло, корозія металевих елементів прискориться при потраплянні вологи.
- Маса. Чим матеріал легше, тим краще. Адже витрата палива істотно виросте при збільшенні маси автомобіля. Також при монтажі важкий матеріал набагато складніше, та й для цього потрібен більш потужний кріплення, який теж небажаний для легкового авто.
- Стійкість до зовнішніх впливів. Обшивка в процесі експлуатації піддається вологості, різких перепадів температур, багаторазовим замерзанням і подальшим відтавання. Тому матеріал повинен ефективно протистояти різним негативним впливам, а також зберігати цілісність структури і свої ізоляційні властивості.
 

Види шумоізоляції

- Усунення скрипів салону. Це особливі звуки, що з'являються при деформаціях кузова або інших елементів автомобіля. Скрипіти найчастіше починають пластикові декоративні елементи салону. Піниста шумоізоляція допомагає виправляти цю проблему, адже матеріал володіє пружністю, що компенсує деформацію при русі і труться поверхні не будуть стикатися один з одним. Для прошарку краще віддати перевагу матеріалам, які не горять.
 
- Віброізоляція. Ця технологія призначена для усунення шуму, що виникає при трясці різних деталей і агрегатів автомобілів. Щоб вібрація поглиналася, застосовуються спеціальні пластини з клейовим шаром. За допомогою них енергія тряски перетворюється в нагрів ізолятора і виходить в назовні у вигляді тепла. Особливо необхідна виброизоляция при установці в автомобіль потужної акустичної системи.
 
- Загальна шумоізоляція. До її складу входить комплекс робіт, який усуває скрипи, вібрації, зменшує проникнення в салон сторонніх звуків.
 
 

Які можуть бути наслідки при непрофесійному монтажі

Якщо зробити монтаж звукоізоляції неграмотно, особливо в умовах гаража, то це можуть виникнути проблеми, які нівелюють всю користь від цього. Після подібних маніпуляцій часто доводиться виправляти все це в спеціалізованих салонах, якщо це можливо. Виконані роботи непрофесійно приведуть до таких не дуже приємних наслідків.
- Ізоляція монтується не на те місце. В результаті цих дій, в салоні з'являються нові кріпильні отвори, але шум, як і раніше, залишається. Щоб це усунути, потрібно зняти непотрібний матеріал щоб зменшити масу і змонтувати прошарок згідно з розташуванням проблемних місць.
- Ізоляція погано тримається, і сама видає сторонні звуки. При хорошому сценарії досить виправити кріплення, але в гіршому доводиться повністю розбирати і потім кріпити прошарок заново. Це, зрозуміло, призведе до додаткових витрат і втрат часу на ремонт.
- Після намокання псується обраний матеріал. Цвіль, гниття, грибок - це далеко не повний список подібних проблем. Тому тільки фахівець зможе підібрати найкращий матеріал для потрібної зони і потім встановити його оптимально для забезпечення нормальної вентиляції.
 
Підвівши підсумки, можна сказати, що додаткова звукоізоляція машини - це хороше рішення для підвищення вашого комфорту. Тільки необхідно вибрати грамотного майстра, а також сформулювати чітко свої побажання. Якщо Ви шукаєте досвідчених фахівців для проведення робіт, звертайтеся до інсталяційного центру «JS-tuning».

 

 

автор: Команда JS-TUNING
Останні відгуки