Ваши вопросы - светодиодные лампы для авто

Час на прочитання статті ~ 6 хвилин
Ваши вопросы - светодиодные лампы для авто

 Зміст:

Чи можна встановлювати

Дане питання терзає багатьох водіїв з поганими світлом на автомобілі, одним з рішень щодо поліпшення яскравості світіння є світлодіодні лампи. Простота встановлення, відсутність джерела пожежонебезпеки, приголомшливі показники світло-віддачі роблять встановлення світлодіодних ламп на автомобіль доцільним. Але, не варто забувати про відповідність світлодіодних ламп до різних типів автомобільних фар. Після проведення консультацій з нашим фахівцем Ви зможете поліпшити своє світло, не боячись створювати незручність зустрічному транспорту.

Як обрати LED-лампи для авто в Києві, Харкові и Одесі – поради професіоналів

То як же вибрати світлодіодну лампу? Отже, ви вирішили, що лед-лампи – це те, що потрібно для вашого авто. Тепер залишилося визначитися з вибором, зробити який не так-то просто. Але хвилюватися не варто, так як ми готові допомогти вам і дати кілька порад, як придбати відмінний варіант світлодіодного освітлення для «чотириколісного друга».

 • Philiphs PH світлодіоди - кращий вибір виходячи зі співвідношення ціна / якість. Відмінними характеристиками володіють лампи на чіпі 5050, а у ламп з кристалом типу COB світловипромінювання буде нижче. Зверніть увагу: чим більше кристалів (чорних і сірих точок) розташоване на світлодіоді, тим яскравіше він буде світити.
 • COB - автомобільні лампи LED, що відрізняються невисокою вартістю і невеликою яскравістю. Часто використовуються при виготовленні ламп для авто, містять велику кількість діодів.
 • Світлодіоди CREE - LED-лампи для автомобіля підвищеної потужності, одні з найдорожчих. Їх відмінності: висока світловіддача і кількість кристалів до 6 штук.
 • Температура світіння 4000-5000k - білий c жовтуватим відтінком, дає більш виражений колір на мокрому асфальті; 5000-6000k - кристально білий має максимальну світловіддачу - найпоширеніша температура на ринку світлодіодних ламп; 6000-6500k - холодне біле з легким блакитним відтінком;.

Підбирати автомобільні лед-лампи слід в залежності від того, для яких цілей вони купуються. Для освітлення салону авто, підсвічування номерів, багажника і бардачка підійдуть світлодіоди із цоколем C5W, T11. Для передніх габаритів використовуються LED-лампи з маркуванням від T10, або цоколем w5w. Для стоп-сигналу і задніх ліхтарів ідеально підходять двоконтактний лампи з цоколем P21 (T25) (рідше цоколь T15, W21). Як покажчиків поворотів встановлюються лампи P21W з цоколем BA15S, або BAU15S і BAY15D (для авто з прозорою оптикою задніх ліхтарів). Ключовим показником є ​​точність світлового потоку так як правильна світлодіодна лампа повинна мати світлодіод який в точності розташовується в тому ж місці де і спіраль напруження в галогенці, найкращими представниками таких світлодіодів є: CSP, Seoul Y19, Philips ZES, Lattice Power. Лампи з оснащення даними світлодіодами здатні фокусувати правильну світлотіньову межу, не засліплюючи зустрічний транспорт. Кращими виробниками які використовують дані світлодіоди для своїх ламп є: Global Solution, Baxster, Philips, Aled, Prime-X, Mlux, Sho-Me. Правильно підібравши лампу даних виробників можете бути впевнені, в тому, що Ваші фари будуть правильно світити не створюючи незручностей для зустрічного транспорту.

Як перевірити світлодіодну лампу

Кілька ключових параметрів можна перевірити самостійно в будь-яких умовах, для деяких параметрів таких як світло-потік і кількість люмин, будуть потрібні спеціальні вимірювальні прилади. То як-же перевірити лампу самостійно - наведемо кілька простих рекомендацій:

 1. підключаємо до джерела живлення, відповідні дроти підключення, вони обозначаються знаком + і - якщо ж таке маркування відсутнє значить лампа має біполярний драйвер, тобто де + а де - значення не має.
 2. дивимося на роботу світлодіода, світло повинне бути яскравим і рівномірним, без мерехтінь, світлодіоди повинні світитися рівномірно по всій своїй площі.
 3. якщо лампа обладнана активним охолодженням - куллером, то робота куллера повинна бути ледве чутна, якщо з нагріванням світлодіода куллер підвищує свої обороти, то дана лампа довго не прослужить, так як драйвер не подає відповідний сигнал про температуру лампи.

Що стосується установки LED ламп на дальнє світло

Тут, вже таких складнощів немає, можна сміливо ставити будь-який тип світлодіода який не відповідає аналогічному розташуванню нитки напруження, мається на увазі засліплення на дальньому світлі звична справа. Для максимальної світло-віддачі рекомендується використовувати світлодіоди таких типів: CREE, COB, Epistar. Після того, як визначилися з вибором світлодіодної лампи, потрібно перевірити її характеристики.

Як підключити світлодіодну лампу: так як світлодіодні лампи розроблені так, що для їх встановлення не буде потрібно ніяких переробок електрообладнання автомобіля, то достатньо встановити лампу в посадочне місце і підключити дроти живлення відповідно до полярністю автомобіля.

Гарантія та ресурс роботи світлодіодних ламп

Гарантійні зобов'язання кожен виробник регламентує по своєму, як правило більшість виробників дають гарантію 1 рік на свої лампи. Преміальні ж лампи можуть мати гарантію 2 роки. Ресурс світлодіодних ламп - як правило якісна лампа працює протягом свого заявленого ресурсу 30000 годин. Що при активному використанні дорівнює 4-5 років. Якщо ж використовувати світло рідше то працездатність може досягати 7-8 років. Що стосується неякісних ламп, то нерідко такі лампи не відпрацьовують гарантійний термін, або ж через місяць-два після закінчення гарантійного терміну лампа виходить з ладу.

Головні переваги та недоліки світлодіодних ламп

Почнемо з переваг (так як їх набагато більше):

 1. - Висока світловіддача. Діодна лампа здатна світити на 200-300% яскравіше штатної лампи;
 2. - Низький рівень споживання енергії. В середньому діодна лампа споживає в два рази менше електроенергії ніж галогенні лампи;
 3. - Простота встановлення. Для LED ламп Вам не будуть потрібні глибокі знання автоелектрика, базових понять буде досить;
 4. - Нульове випромінювання ультрафіолету. У порівнянні з ксеноном, світлодіод не випалює відбивач лампи;
 5. - Великий діапазон роботи. Більшість ламп обладнані драйверами 12-24V і 9-32V, що дозволяє використовувати лампи на різних типах техніки, і кратно продовжити їх термін служби.

Що стосується недоліків, тут можна виділити кілька пунктів:

 1. - Кольорова температура. Світлодіоди в своїй більшості мають температуру світіння 5000-6000К (біле світло з блакитним відтінком). дана температура не найкращим чином залишається видною на мокрому асфальті.
 2. - Низька температура роботи. Може викликати незручності в зимовий період часу коли під час руху сніг налипає на поверхню скла фари.

 

автор: Команда JS-TUNING
Останні відгуки